تاریخچه شیشه سکوریت

تولید اولین شیشه نشکن در دنیا به سال 1929 باز می گردد که بعد از آن پیشرفت های چشمگیری در عرصه تولید شیشه سکوریت صورت پذیرفت. پیشینه شیشه سکوریت در ایران نیز حدودا به 50 سال قبل می رسد که در این زمان اولین کارخانه شیشه سکوریت در ایران پا به عرصه فعالیت گذاشت. در آن زمان اکثریت دستگاه ها مکانیکی بود و خبری از PLC و صفحه دیجیتال نبود و همه موارد به صورت دستی انجام می پذیرفت. نام اولین کارخانه شیشه نشکن در ایران میرال بود و تا سالیان سال کارخانه ميرال مسئولیت تولید شیشه های نشکن در ایران را بر عهده داشت. به مرور زمان و با پیشرفت های تکنولوژی ماشین آلات جدید کوره سکوریت به ایران وارد شد و به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی ماشین آلات جدید کوره سکوریت به ایران وارد شد و شرکت های بیشتری در این عرصه وارد عمل شدند و امروزه ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان شیشه های سکوریت با ضخامت و ابعاد مختلف در خاورمیانه و آسیا است که صادرات متنوعی به کشورهای همسایه از قبیل گرجستان، عمان، قطر و… دارد.

شیشه سکوریت چیست؟

تا دور شیشه سکوریت یک نوع فرآیند می باشد که عملیات حرارتی و گرمایی روی شیشه در کوره های مخصوص انجام می پذیرد. شیشه های خام بعد از تولید و آماده سازی به سایز مورد نظر برش می دهند. شرکت میناجام  برای تسریع عملیات آماده سازی شیشه های سکوریت، تمامی شیشه های خام را با دستگاه CNC برند ملوتک ایتالیا برش داده و دور شیشه را ابزار زده که برچسب سفارش مشتری از ابزار لول براق دیاموند تخت براق، تراش 5 سانت تا 4 سانت (یا ابزارهای مختلفی از قبیل ابزارهای کنگره، زنجیره، یک پله، دو پله، سه پله و… اعمال کنیم که البته این دسته از ابزارها معمولا برای رومیزی استفاده می گردد و در این راستا کاربرد بیشتری دارد) استفاده می شود و در مرحله بعدی در صورت نیاز جاسازی و سوراخ کاری روی شیشه از جاسازی دایره با دستگاه سوراخ زن سانتک چین یا جاسازی بزرگ از قبیل مربع، مستطیل یا دایره که با دستگاه مستر اینترمک ایتالیا اعمال می کنیم. در واقع بعد از آماده سازی کامل شیشه خام، پیشینه ها را درون کوره سکوریت قرار می دهیم، کوره سکوریت شرکت مینا جام از نوع تخت افقی Horizontal بوده و دارای عرض 300 سانتی متر و طول 550 سانتی متر است. کوره سکوریت تخت افقی مزایای بسیاری نسبت به کوره های عمودی vertical دارد.

انواع شیشه سکوریت

شیشه سکوریت نشکن

شامل یک لایه شیشه است و عملیات های مختلف روی آن صورت میگیرد.

تفاوت و شباهت های شیشه سکوریت و شیشه معمولی (خام)

تحمل حرارتی شیشه های سکوریت تا 300 درجه سانتی گراد و تحمل گرمایی شیشه های خام حداکثر تا 60 درجه سانتی گراد است. شیشه های سکوریت حدودا از لحاظ مقاومت حرارتی 5 برابر قوی تر از شیشه های معمولی هستند.

از لحاظ ضربه پذیری شیشه های سکوریت ضربه را تا 7 برابر قوی تر از شیشه های خام تحمل می کند و مقاومت شیشه های سکوریت در برابر تنش حرارتی، باد، تگرگ، برف، ضربه و... نسبت به شیشه های خام بالاتر است.

از لحاظ ظاهر پس از شکست شیشه های سکوریت در صورت شکستن به حالت پودری و قطعه های خرد شده بسیار کوچک غیر برنده تبدیل می شود ولی شیشه های خام درز برداشته و حالت شمشیری بسیار خطرناک به خود می گیرد.

شیشه های خام قابلیت برش دارند اما شیشه سکوریت شده را دیگر نمی توان برش داد.

برای مشاهده پروسه سکوریت شدن شیشه لطفا کلیک نمایید.